Blog

Stary dach

Kwiecień upłynął mi przede wszystkim pod znakiem aktywności naukowej, a także lokalnej aktywności społecznej. Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, to w tym miesiącu odwołane zostało posiedzenie Rady Wydziału, nie było też żadnych posiedzeń komisji senackich, których jestem członkiem. Zebrał się Zespół ds. kształcenia w czasie pandemii, ale nie podjął żadnych wiążących decyzji. Szerokim echem zaCzytaj dalej „Stary dach”

Podsumowanie marca

Senat Na Senacie przede wszystkim kontrowersyjna kwestia Ossolineum. Niestety, mam wrażanie, że nie do końca rozumiem, o co chodzi w konflikcie. Z tego, co zrozumiałem, to w Ossolineum jest specjalny gabinet poświęcony Władysławowi Bartoszewskiemu, a obecny konflikt jest o to, czy eksponaty tego gabinetu powinny mieć osobną księgę inwentarzową. Trudno mi sobie wyobrazić, by takaCzytaj dalej „Podsumowanie marca”

Produkt senatopodobny

Skład Senatu Czy lutowe posiedzenie Senatu się odbyło? Trudno powiedzieć. Zebraliśmy się w takim samym gronie, jak miesiąc wcześniej – ale czy to grono można nazwać jeszcze Senatem? Zgodnie z Ustawą, w skład Senatu wchodzą nauczyciele niebędący profesorami i pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi, którzy stanowią nie mniej niż 25% składu senatu. Jednak jeden z członkówCzytaj dalej „Produkt senatopodobny”

Jeszcze więcej biurokracji i Rady Uniwersytetu

Styczniowe posiedzenie Senatu zapowiadało się dość spokojnie. Najważniejszy punkt programu dotyczył wyboru przewodniczącego Rady Uniwersytetu. Jednak w tym przypadku wybór był dość oczywisty, dlatego dyskusja na ten temat nie zajęła zbyt dużo czasu. Większość posiedzenia natomiast wypełniły inne kwestie. Wysokość wynagrodzenia Rady W poprzedniej kadencji, zanim ustaliliśmy, co rada dokładnie będzie robić, przyznaliśmy jej maksymalneCzytaj dalej „Jeszcze więcej biurokracji i Rady Uniwersytetu”

Zajęcia zdalne i ciąg dalszy Rady Uniwersytetu

Druga połowa grudnia to przede wszystkim ważne posiedzenie zespołu do spraw kształcenia w czasie pandemii (16 grudnia). Ustaliliśmy tam, że przedłużamy zajęcia zdalne do około połowy kwietnia, w tym że sesję przeprowadzimy praktycznie w całości zdalnie. Duże znaczenie dla tej decyzji miały rozmowy ze studentami w ramach Panelu Spraw Instytutowych. Wśród ważnych argumentów tam padającychCzytaj dalej „Zajęcia zdalne i ciąg dalszy Rady Uniwersytetu”

Wybory Rady Uniwersytetu

Początek miesiąca minął mi przede wszystkim na finalizowaniu wniosku grantowego w konkursie NCN Opus – to mój czwarty wniosek do NCN, dotychczasowe trzy wnioski były rozpatrzony pozytywnie i dostały finansowanie. Ale w tym roku konkurencja będzie wyjątkowo duża, a pula pieniędzy – w covidowej rzeczywistości – mocno ograniczona. Ale oprócz tego działo się wiele ciekawychCzytaj dalej „Wybory Rady Uniwersytetu”


Follow My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: